Dedeman’dan Y kuşağına yönelik yeni nesil otel konsepti

yazar:

kategori:

DEDEMAN ve Park Dedeman markaları ile hizmet veren Dedeman Grubu, Y kuşağının beklenti ve isteklerine yönelik tasarladığı yeni konsepti “Smart by Dedemen” ile hizmet verecek yeni otel yatırımları yapılacağı belirtildi. Yeni otel konsepti ile Y kuşağı turistlere yüksek kalitede konaklama hizmetinin ekonomik fiyattan sunulmasının hedeflendiği belirtildi.

Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya; yeni otel konseptinin İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun hareketli şehirlerinde hayata geçirileceğini, Smart by Dedeman markası ile 2023 yılına kadar kadar toplam 18 otel açılacağını belirtti.

Smart by Dedeman markası ileolacağını ifade eden Dedeman Turizm Yönetimi İş Geliştirme Direktörü Bilge Turcan ise  kurulacak otellerin oda sayılarının 50 ile 140 arasında olacağını, bu yeni konsept ile nitelikli konaklama, nitelikli kompakt oda ve kahvaltı, hızlı internet, son teknolojik alt yapı amaçlandığını, 20 metrekarelik odalarda bulunan her şeyin kullanışa uygun şekilde tasarlandığını ifade etti.

Smart by Dedeman projesinin yatırımcılar için de avantajlı olduğunu dile getiren Turcan, “Yatırım maliyeti orta segment otellere göre yüzde 40, ekonomi segmentindeki rakiplerinden yüzde 10 daha düşük. Ayrıca her yapıya uygulanabilir bir konsept olması da yatırımcı açısından maliyetleri düşüren, inşaat süresini kısaltan bir kriter” dedi.

Kaynak: www.turizmajansi.com ve www.hurriyet.com.tr