Süt ürünleri sektörü araştırmaları

yazar:

kategori:

Süt ürünleri üretimi amacıyla bir yatırım yapmak isteyen girişimci ve/veya yatırımcıların kapsamlı bir fizibilite çalışması yapmalarını veya uzman bir kuruluşa yaptırmalarını öneriyouz. Yatırım kararı öncesinde sektöre ilişkin farklı kurum veya kuruluşlar tarafından yapılan çalışmalar aşağıda listelenmiştir. Bu çalışmaların incelenmesini tavsiye ediyoruz.

Süt ve Süt Ürünleri Sektör Raporu, 2015

Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından yapılan bu araştırmada; dünyada süt ürünleri üretim sektörünün genel değerlendirmesi, ülkemizdeki süt ve süt ürünleri sektörünün genel değerlendirmesi, hayvan varlığı, çiğ süt üretimi, üretilen süt ürünleri, süt ürünlerinin dış ticareti konuları ele alınmıştır.

Raporun tamamını www.konyadayatirim.gov.tr sitesinden okuyabilirsiniz.

Süt ve Süt Ürünleri İmalatı, 2016

Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün yürütücülüğünde REC Türkiye tarafından hazırlanan bu çalışmada süt ve süt ürünleri imalatı sektörüne yönelik başlıca kaynak verimliliği uygulamaları, teşvik edici ve yol gösterici bilgiler ve örnek çalışmalar sunulmaktadır. Çalışmada; kaynak verimliliği, süt üretim süreci, peynir üretim süreci, yoğurt üretim süreci, terayağı üretim süreci, çevreye zarar veren atıklar, süt işleme sektörüne yönelik temiz üretim olanakları gibi konular ele alınmıştır.

Raporun tamamını www.temizuretim.gov.tr sitesinden okuyabilirsiniz.

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir